Perakende Oyuncak Satışımız Yoktur
Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın
Akıl ve Kutu Oyunları

03295 Sunman, Megatown Emlak Ticareti Oyunu

Stok Kodu

S01.03295

Markası

Sunman
:
281.00TL
KDV Dahil
Havale Fiyatı
:
266.95 TL
Ad.
  • Ürün Özellikleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Ödeme

Megatown Emlak Ticareti Oyunu ile hem öğrenecek hem eğleneceksiniz!

 

Oyunun Amacı;

 

İflas etmeden oyunda kalan son oyuncu olmalısınız.

 

Nasıl Oynanır?

 

Başlarken bir kasa görevlisi seçilir. Kasa görevlisi; evler, oteller, tapu senedi kartları, açık arttırmalar ve banka parasından sorumludur. Kasa görevlisi tüm oyunculara gerektiği kadar para dağıtımı yapar. Sırayla tüm oyuncular iki zarı birlikte atar. En yüksek zarı atan oyuncu oyuna başlar, sonra sıra solundaki oyuncuya geçer. Sıra size geldiğinde iki zarı birlikte atın. Piyonunuzu attığınız zar kadar saat yönünde ilerletin. Hangi hanenin üzerinde durduğunuza bakın. Bu haneye geldiğinizde yapmanız gerekenleri uygulayın. Oyun alanı üzerinde dolaşarak mümkün olduğunca çok mülk satın alın. Ne kadar çok mülkünüz olursa o kadar çok kira geliriniz olur.

 

Başlangıç;

 

Başlangıç noktasına her geçişinizde 200 M kasadan alın.

 

Şans ve Kamu Fonu;

 

Şans ve Kamu Fonundan birine geldiğinizde ilgili bölümün kartını açın ve talimatları uygulayın. Daha sonra kartın yazılı yüzünü çevirerek destenin altına koyun.

 

Gelir Vergisi ve Lüks Vergisi;

 

Hane üzerinde belirtilen tutarı bankaya ödeyin.

 

Ücretsiz Otopark;

 

Tekrar sıra size gelene kadar bu alanda bekleyin.

 

Ziyaretçi;

 

Kodestekilere ziyaretçisiniz. Korkmanıza gerek yok! Ziyaretçi alanına piyonunuzu koyun ve bir sonraki turda oyuna devam edin.

 

Kodese Gir;

 

Kodes hanesine ilerleyin! Başlangıçtan geçseniz dahi 200 M almayın. Kodesteyken lira toplayabilir, açık arttırmalara katılabilir, evler ve oteller satın alabilirsiniz! İpotek ve anlaşmalar yapabilirsiniz.

 

Kodesten Nasıl Çıkılır?

 

Kodesten çıkmak için üç seçeneğiniz var:

 

1- Bir sonraki turda zar atmadan 50 M ödeyin. Sonra zar atarak oyuna devam edin.

 

2- Bir sonraki turun başında sahip olduğunuz (ya da başka bir oyuncudan satın aldığınız) "kodesten ücretsiz çık” kartını kullanın. Kartın yazılı yüzü alta bakacak şekilde destenin en altına koyun ve zar atarak oyuna devam edin.

 

3- Bir sonraki turda çift zar atmaya çalışın. Eğer çift atarsanız ceza ödemeden Kodes’ten çıkabilirsiniz.

 

Çift Zar Mı Attınız?

 

Oyununuzu oynayın sonra tekrar zar atın ve ikinci bir tur daha oynayın. Dikkat! 3 kez üst üste çift zar atarsanız üçüncüsünde Kodes’e girersiniz! Üçüncü turunuzu oynamayın. 4.sıranız sona erdi! Şimdi sıra solunuzdaki oyuncuda.

 

BİNALAR

 

Ev kurmak;

 

Bir renk grubundaki tüm arsalara sahipseniz, sıranın size gelmesini beklemeden bu arsalara ev kurabilirsiniz. Aynı renk grubundaki her arsaya birer ev kurmadan o renk grubunda herhangi bir arsada ikinci evi kuramazsınız! Aynı şekilde bir arsada üçüncü bir ev kurabilmeniz için o renk grubundaki tüm arsalarınızda en az ikişer eviniz; dördüncü bir ev kurabilmeniz için de o renk grubundaki arsalarınızdan en az üçer eviniz bulunmalıdır. Her arsaya en fazla 4 ev kurabilirsiniz!

 

Otel Kurmak;

 

Bir renk grubunun her arsasında dörder eviniz olduğunda otel satın alabilirsiniz. Bir arsaya sadece bir otel kurabilirsiniz. Otelin yanına ayrıca ev kuramazsınız. Bir renk grubunun herhangi bir arsası ipotekliyse, o renk grubuna ait arsaların hiçbirinde bina kurulamaz.

 

Bina Sııkıntısı;

 

Eğer birden fazla oyuncu bankada kalan son evi ya da oteli satın almak istiyorsa Bankacı binayı açık arttırmaya çıkarır. Hiç bina kalmadıysa oyunculardan biri evini ya da otelini bankaya satana kadar beklemeniz gerekir.

 

ANLAŞMALAR;

 

İstediğiniz zaman başka bir oyuncudan mülk satın alabilir; mülklerinizi başka bir oyuncuya satabilir, takas edebilirsiniz. Aynı renk grubundaki arsalarınızda bina varsa, satıştan ya da anlaşmadan önce bu binaları bankaya satmanız gerekir. Mülklerin bedelleri nakit olarak ödenebilir, başka bir mülkle takas edilebilir, "Kodes’ten ücretsiz çık” kartıyla değiştirilebilir. Mülklerin değeri anlaşmayı yapan oyuncular tarafından karşılıklı olarak kararlaştırılır. İpotekli bir mülk, karşılıklı kararlaştırılan bir fiyatla satılabilir ya da satın alınabilir. Yeni mal sahibinin hemen aşağıdakileri yapması gerekir!

 

·İpoteği hemen kaldırır(ipoteği kaldırma bedelini bankaya öder.)


·Ya da ipoteği kaldırmaz(sadece ipotek bedelinin %10 bankaya öder.)

 

Paranız Kalmadıysa;

 

Fon yaratmaya çalışın! Eğer ödeme yapmak için paranız kalmadıysa binalarınızı bankaya geri satabilir ve/veya mülklerinizi ipotek edebilirsiniz. Birden fazla ev satacaksanız bu evlerin tamamı aynı arsa üzerinde olmamalı.

 

Bir Mülk İpotek Etmek;

 

Mülkünüzü ipotek etmek için öncelikle ipotek edilecek arsanın içinde bulunduğu renk grubundaki tüm binalarınızı yarı fiyatına bankaya satın. İpotekli mülklerden kira alınamaz. Ancak bir renk grubunun tümüne sahipseniz; arsalarınızdan biri ipotekli olsa bile diğer ipotekli olmayan arsalarınızdan iki kat kira almaya devam edebilirsiniz. Aynı kural ipoteksiz istasyon ve iskeleler ile kamu kuruluşları içinde geçerlidir. Hak edilen yüksek kirayı almaya devam edebilirsiniz. Fon yaratmak için her şeyi yaptıktan sonra hala borcunuz var ise iflas eder ve oyundan çekilirsiniz!

 

Eğer birine borçluysanız;

 

Eğer varsa” Kodesten ücretsiz çık” kartınızı ve ipotekli tüm mülklerinizi bu oyuncuya devredin. Yeni mülk sahibinin hemen aşağıdakilerden birini yapması gerekir!

 

·İpoteği kaldırır(ipoteği kaldırma bedelini bankaya öder.)

 

·İpoteği kaldırmaz(sadece ipotek bedelinin %10’unu bankaya öder.)

 

Bankaya borçluysanız;

 

Tüm mülklerinizi bankaya geri verin! Mülkleriniz üzerindeki ipotekler kalkar. Tüm mülkleriniz ipoteksiz olarak açık arttırmaya çıkarılır. Eğer varsa "Kodes’ten ücretsiz çık” kartınızı da ilgili destenin en altına koymanız gerekir. Kalan diğer oyuncular oyunu oynamaya devam eder. İflas etmeden oyunda kalan son oyuncu oyunu kazanır!

 

Çocukların; yaratıcılığını ve hayal güçlerini geliştirir, ailesi ve arkadaşları ile birlikte keyifli vakit geçirmelerini sağlar.

 

İçindekiler: 2 adet zar, 1 adet oyun alanı, 6 adet piyon, 18 kamu fonu kartı, 18 şans kartı, 28 tapu kartı, 32 ev, 12 hotel, 189 oyun parası, kullanma kılavuzu bulunmaktadır.

 

Oyun Süresi: 60 dakika.

 

Oyuncu Sayısı: 2-6

 

Oyun Alanı Ölçüsü: 40 x 30 cm.

 

Kutu Ölçüsü: 35 x 5,5 x 29 cm.

 

 

 

 

 

 

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Kargo Prosedürü İLKİM EĞİTİM ARAÇLARI sitesi olan www.ilkimegitim.com ' den verdiğiniz siparişlerinizin tümü siz müşterilerimize kargo aracılığı ile gönderilmektedir. Kargo firması siparişinizi teslim ederken dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Kargo paketini nasıl teslim almalıyım? Kargo firması zamanla yarıştığı için ürünü teslim edip hemen gitmek ister , ancak hassas olan bir konu vardır . Kargo paketinizi teslim almadan kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden İLKİM EĞİTİM ARAÇLARI sorumlu değildir. Teslim edilen pakette deformasyon var mı? Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Bir sıkıntı görmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutu içeresindeki ürünlerin herhangi bir şekilde zarar gördüğünü düşünüyorsanız ürünleri teslim almayıp kargo görevlisinde kargo hasar tutanağı istediğinizi talep ediniz.(Tutanak tutulan ürünleri lütfen teslim almayınız. İLKİM EĞİTİM ARAÇLARI ' ye ürünlerin geri gelmesi gerekmektedir.)Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza yeniden kargolanacaktır. Kargo firması paketi teslim ettikten sonra kutunun ezik, yırtık ve darbeli olduğunu fark ettik ne yapmalıyız? Kargo firmasının görevİi İLKİM EĞİTİM ARAÇLARI sitesi www.ilkimegitim.com' den yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir. Üründe bir hasar var ise kargo şubesine giderek zabıt tutturabilirsiniz. Tuttuğunuz tutanakla beraber ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz derhal yapılacaktır.

%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Tüm alışverişlerinizde güvenle ödeme sağlayabilirsiniz.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Tüm ürünlerimiz ilgili üreticiden size orijinal olarak satılır.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Tüm alışverişlerinizde kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

7X24 BİZE ULAŞIN

Uzman E-Ticaret personelimize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kampanya ve indirimlerden haberdar olun.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?

X

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.

Detaylı bilgiye Aydınlatma Metni sayfamızdan erişebilirsiniz.